Nie ukrywam wcale a wcale, że w tym sezonie pochłonęły mnie bez reszty. Cekiny.

Całe ich dobrodziejstwo estetyczne, wariantywność i mnóstwo sposobów ich użycia jako elementów odzieży sprawiły, że nadałam im szczególne miejsce w tegorocznej kolekcji WIOSNA/LATO 2016. A zatem spotkacie je w kilku odsłonach, w których to zdecydowanie wiodą prym i zdają się być pierwszoplanowym graczem.

Bomber – nie mogłam się oprzeć, zależało mi, aby jego „klasyczny” kształt rozbić czymś szczególnie wyraźnym, trochę nonszalanckim, ale i bardzo zjawiskowym. Cekiny okazały się być doskonałym rozwiązaniem, nadały kurteczce lekkości i błysku ekstrawagancji.

Kurtka bomber Fergie 1900zl (1)

Sukienka – pięknie dopasowujący się do sylwetki fason sprawił, że i przy nim chciałam trochę „pomajstrować”. „Odebrałam” zatem tej sukience oczywiste skojarzenia – mała, krótka, dopasowana – i dodałam trochę szaleństwa obsypując ją cekinami. Dzięki temu nabrała ona innego wymiaru, otrzymała szczyptę ekstrawagancji i stała się sukienką dla odważnych, mocnych kobiet.

made by majdan

Szorty – gdyby nie cekiny, byłyby ot tak krótkimi spodenkami, które pięknie skrojone, nie rzucają się w oczy nad wyraz. To cekiny ten klasycznie elegancki element odzieży zamieniły w zjawiskowy i wyraźny strój na wiele okazji.

made by majdan

Warto pamiętać, że używanie cekinów jest narażone na wiele modowych pułapek. Dzięki, bowiem ich efektywności, można łatwo popaść w tzw. kicz i niekontrolowaną „taniość”. Przy tej jakże wyraźnej materii szczególnie zależało mi, aby podkreślić wysoką jakość tego rodzaju wykończenia i jednocześnie zasugerować pewną ekskluzywność – wszak sama nazwa cekinów zobowiązuje (pochodzi bowiem od włoskiego zecchino, czyli drobnej, złotej monety weneckiej bitej od XIII wieku). Mam nadzieję, że moje modowe „wariacje” przypadną Wam do gustu. Zapraszam do Atelier i na stronę: www.sylwiamajdan.com