Temperatury na zewnątrz coraz wyższe i coraz wyższe nasze oczekiwania związane z modowa wygodą. Szybkie życie, kilka spotkań w ciągu dnia, przemieszczanie się z samochodu do biura, do kawiarni do restauracji…

Ta intensywność wymaga nie tylko wygodnej stylizacji, ale i takiego doboru materiały, który sprawia, że przez cały dzień wyglądać będziemy zjawiskowo, ale i schludnie. Jako, że kobiety, którym dedykuję swoją kolekcję, to panie, które żyją bardzo mocno, można powiedzieć, w kilku miejscach jednocześnie, to i o nich pomyślałam decydując się na pewne wybory w kwestii materiałów i fasonów.

Len w roli głównej.

Nie od dziś wiadomo, że w czasie gorących miesięcy tkanina lniania sprawdza się najlepiej. Wiedzieli o tym już w Starożytnym Egipcie, w którym to len stosowany był na wiele sposobów. Najdelikatniejsze formy trafiały do świątyń, mniej delikatne służyły jako dzienna odzież.

O lnie, podobnie jak dziś, i wtedy myślano, że jest wygodny i praktyczny, ale i elegancki. Tę ostatnią cechę szczególnie wykorzystywano przy tworzeniu strojów kapłanów i królów.

Przez całe wieki opracowano całe mnóstwo metod wytwarzania tkaniny lnianej. Przełom jednakże w tej dziedzinie nastąpił w XIX wieku, kiedy to odkryto metodę wytwarzania tego materiału „na mokro” (przędza mokroprzędna).

Dziś len sugeruje wysoką jakość, elegancję i pewnego rodzaju wytworność. Stąd też wybór tego materiału stał się dla mnie oczywisty w pracy nad nową kolekcją. Wykorzystałam go głównie w garniturze, w którym swobodnie marynarka oraz spodnie mogą działać z osobna.

made by majdan

Marynarka Dallas i spodnie Laila to idealny pomysł dla dynamicznych i eleganckich kobiet.

Prezentowany na zdjęciu zestaw sprawdzi się zarówno w ciągu dnia jak i w czasie wieczornych spotkań pół-biznesowych. Marynarkę jak i spodnie można także z osobna wykorzystać w innych stylizacjach, również zakładających wygodę. Chętnie wskaże kilka pomysłów – zapraszam do mojego Atelier.

Tymczasem warto pamiętać, że len użyty w tej kreacji przekłada się wprost na kilka istotnych faktów:

– charakteryzuje się dużą odpornością na tarcie i rozciąganie

– wykazuje działanie antybakteryjne

– nie elektryzuje się

– wyróżnia go przewiewność

– jest antyalergiczny

– ma wysoką absorpcję wilgoci

Do zobaczenia i miłego noszenia się!

www.sylwiamajdan.com